Ministr dopravy Dan Ťok. Foto: CC BY-SA 4.0 / David Sedlecký / Dan Ťok, Minister of Transport of the Government of the Czech Republic (cropped photo)

Praha – „Takhle se nevyplatí dálnice stavět. Můžete si za to sami,“ reagoval ministr dopravy Dan Ťok na výrok ministryně průmyslu o drahých cenách za mobilní data.

Ministryně průmyslu Marta Nováková (za ANO) se domnívá, že za předražené ceny mobilních dat u nás si Češi můžou sami. „Když budete prostě někomu pořád dokola opakovat:,Máme drahá data, máme drahá data´, tak co uděláte, tak vezmete mobil, tak se nepřipojíte na internet přes data, ale budete hledat volnou wifinu,“ uvedla ministryně v pořadu ČT. „A tady jsme u toho. Čím méně se těch dat používá, protože se jim vyhýbáme, tak tím nepřispíváme k tomu, aby byla levnější,“ zdůraznila Nováková.

Ministr dopravy ČR a poslanec Poslanecké sněmovny PČR Dan Ťok na svém účtu na Twitteru dnes podobný přístup uplatnil, i co se týče stavby nových dálnic.

Čím víc budete používat dálnice, tím více vám jich postavíme. Je vaše chyba, že jezdíte vlakem. Takhle se nevyplatí dálnice stavět. Můžete si za to sami,“ stojí v jeho příspěvku.

Již v prosinci se Dan Ťok zajímavě vyjádřil k zimním zácpám, když byla kvůli sněžení a kamionům asi dva dny na stém kilometru zablokována dálnice D1. Podle ministra za to totiž mohli řidiči.

ČTĚTE TAKÉ

Jistě, český řidič je občan dbalý zákonů, a ty říkají, že co není zakázáno, je povoleno. Je tedy normální, že v místech, kde není zákaz přejíždění pro kamiony, řidiči kamionů budou předjíždět,“ konstatoval tehdy politik.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE