Sdílejte
„Čapím hnízdem nám přetekla trpělivost." Designerky přestaly pracovat pro Andreje Babiše/Agrofert Foto: blog.butterflies-hurricanes.cz

PRAHA / Společnost Butterflies & Hurricanes přestala pracovat pro pekárenskou společnost Penam, ta patří do koncernu Agrofert ministra financí Andreje Babiše (ANO). Jejich pohár trpělivosti podle jejich vyjádření definitivně přetekl s kauzou Farmy Čapí hnízdo. Majitelky společnosti Butterflies & Hurricanes to uvedly na svém webu.

„Rády bychom tímto prohlášením daly najevo stanovisko k našemu dnes již bývalému klientovi. Jako matky a podnikatelky, které vytvářejí pracovní příležitosti a živí rodiny, jsme s tímto krokem dlouho otálely,“ uvádějí za Butterflies & Hurricanes Michaela Thomas a Katarína Paurová.

Otevřený dopis společnosti Butterflies & Hurricanes

Penam jsme vnímaly jako klienta, jehož prostřednictvím můžeme – ač s myšlenkami a politikou majietele společnosti nesouhlasíme – šířit naši filozofii o vizuální kultivaci českého spotřebitele a o myšlenkách udržitelnosti, ve které věříme. I proto jsme pro společnost Penam doposud pracovaly.

Naše trpělivost však s poslední kauzou Čapího hnízda definitivně přetekla. Tímto bychom rády daly na vědomí, že pro tohoto klienta přestáváme pracovat.

Protože naší filozofií je fair business ethics, nutností morální kredibilita našich klientů a jejich přínos zemi i planetě, nemůžeme s Penamem, který díky svému majiteli tyto hodnoty bohužel nenaplňuje, nadále spolupracovat. Nechceme svou prací a znalostmi podporovat podnikatele a politika, který nejen že vytváří prostředí, které naši práci ztěžuje navrhováním zákonů, které drobné podnikatele likvidují, ale sám se dopouští trestného činu podvodu a tím naší zemi zostuzuje v Evropské Unii.

Toto rozhodnutí nás mrzí především kvůli lidem, které jsme na úrovni managementu značek poznali a kteří svoji práci dělají dobře a za své vedení nenesou odpovědnost.

Tento otevřený dopis není touhou po zviditělnění, rády bychom jím inspirovaly i kolegy z jiných studií, aby nepracovali pro klienty, kteří se nechovají eticky, a nebáli se dát najevo svůj názor. Peníze nejsou všechno a i my, střední třída, podnikatelé a lidé, kteří se výrazně podílejí na rostoucí prosperitě země, máme právo vyjádřit svůj postoj k lidem, kteří by měli být morálními vůdci a v této roli naprosto selhávají a kteří vytvářejí zákony a podmínky pro naše podnikání.

Komentáře