Demonstrace v Praze. Václavské náměstí 26.3 Zdroj: Došlo e-mailem

PRAHA / Policie na demonstraci v Praze, která se konala v sobotu 26. března v odpoledních hodinách proti islamizaci zadržela předsedu Národní demokracie Adama B. Bartoše. Adam B. Bartoš vyzýval k potrestání politiků trestem nejvyšším, údajně kvůli jejich přístupu k uprchlické krizi.

Předseda Národní demokracie Adam B. Bartoš ve svém projevu na demonstraci proti islamizaci, xenofilním politikům, médiím a neziskovkám kritizoval vládu České republiky, která podle Bartoše občany několikrát podrazila v souvislosti s uprchlickou krizí. Uvedl, že se migranti díky ní mohou dál šířit do Evropy.

„To již není jenom nějaká liknavost nebo neschopnost naší vlády, to již je vědomé budování rozvratu naší země. To je vlastizrada. To je vlastizrada, která musí být potrestána trestem nejvyšším,“ vyzval Adam B. Bartoš na demonstraci. Ihned po tomto proslovu předsedu Národní demokracie zadržela policie.

Při projevu Adama B. Bartoše jej policie na místě zatkla. Na Václavském náměstí příznivci Národní demokracie provolávali hesla: „Gestapo, gestapo!“ Z jejich hloučků se dále ozývalo: „Češi pojďte s náma, vyženeme islám! Fuck of islám!“

Adam B. Bartoš je známý antisemita a extremista, který se v současné době přiživuje na boji s uprchlickou krizí.

Na Václavském náměstí se v sobotu sešlo na několik stovek demonstrantů, zasahovat museli i policejní těžkooděnci. Demonstrace byla organizátory ukončena krátce před 15. hodinou.

Počátkem března letošního roku soud uznal předsedu demokracie Adama B. Bartoše a jeho spolustraníka Ladislava Zemáneka vinnými v případě jejich loňských výroků nad hrobem Anežky Hrůzové v Polné na Jihlavsku. Oba obvinění dostali shodně tresty odnětí svobody na 12 měsíců s podmíněným odkladem se zkušební dobou dvou roků. Rozhodnutí je v této chvíli nepravomocné, Adam B. Bartoš měl proti rozsudku podat odpor.

Komentáře