Předseda Poslanecké sněmovny PČR Radek Vondráček. Foto: © Foto: Facebook/Radek Vondráček

Praha – Předseda Poslanecké sněmovny PČR Radek Vondráček se v pořadu České televize Otázky Václava Moravce vyjádřil k analýze právníků Evropské komise o střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.

O názoru předsedy Sněmovny informoval portál irozhlas.cz.

Zpráva evropských právníků naznačila, že český premiér i nadále kontroluje koncern Agrofert a má zájem na ekonomickém úspěchu svých dřívějších firem.

V rozhovoru Vondráček podotkl, že je předčasné hovořit o vyšetřování. Spíš věc chápe jako právní problém. Zdůraznil také, že se podle jeho názoru nejedná o korupci, která spočívá v braní peněz. „Je to jenom jedno z právních stanovisek. Debata nás čeká, Andrej Babiš udělal vše, co mohl udělat, co je v právním řádu,“ myslí si Radek Vondráček.

Předseda Poslanecké sněmovny dále prohlásil, že převedení Babišových společností do svěřeneckého fondu bylo jedinou legální možností správného jednání. Podle Vondráčka je nezbytné provést právní debatu o celé záležitosti. Na závěr předseda připomenul výsledky analýzy Státního investičního fondu, ze které vyplývá, že se premiér Andrej Babiš žádným způsobem nepodílel na čerpání evropských peněz.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Komentáře