Sdílejte
Zklamaný Milan Baroš po utkání s Bohemians. Autor: Vlastimil Vacek, Právo

V páteční předehrávce 10. kola HET Ligy otočili Klokani nepříznivý vývoj utkání s Baníkem Ostrava a po závěrečném hvizdu mohli slavit výhru 2:1.

Skóre otevřel hlavou hostující kapitán Milan Baroš, který patřil od úvodních minut k nejaktivnějším hráčům. Inkasovaný gól Bohemku nabudil a za deset minut bylo vyrovnáno. Přesný centr Lutse našel za obranou volného útočníka Kabajeva a ten se trefil přímo výstavně. Po změně stran se začal Baník vytrácet a otěže utkání převzali domácí Bohemians. Rozhodující moment utkání přišel v 58. minutě, kdy zmatků v ostravské obraně využil střídající Reiter a svojí premiérovou brankou v zelenobílém dresu zajistil Klokanům tři body.

O skvělou kulisu se během utkání staraly oba tábory fanoušků.

O poznání smutněji odcházeli z ochozů ti ostravští. Baník získal za deset kol pouhých sedm bodů a pohybuje se u dna tabulky. Znovu objíždět druholigové stadiony se ostravským ultras vůbec nechce a dali to jasně najevo při posledním domácím utkání proti Teplicím. Vyvěsili varovný transparent kde bylo napsáno:

Varnsdorf,Sokolov,Táborsko,Vlašim: Vám se tam znovu chce ??? Nám už ku*va ne!!! Naopak Bohemians se výhrou dostali do klidného středu tabulky a doufají, že letos se jim boje o záchranu vyhnou.