Sdílejte
Pavel Srníček zemřel 29. prosince 2015 Foto: Pavel Srníček - Twitter

OSTRAVA / Světový fotbal zasáhla v úterý 29. prosince smutná zpráva. Bývalý fotbalový reprezentant a trenér brankářů AC Sparty Praha v úterý ve věku sedmačtyřiceti let zemřel. Pavel Srníček podlehl následkům náhlé srdeční zástavy, která jej postihla před Vánoci v Bohumíně. Zprávu o úmrtí gólmana přinesl jeho agent Steve Wraith na svém Twitteru.

Pavel Srníček, byl hospitalizován v ostravské nemocnici, kde bojoval po srdečním kolapsu. Těžký boj v úterý prohrál. Srníček zemřel v sedmačtyřiceti letech.

„S hlubokým smutkem oznamuji, že zemřel bývalý hráč Newcastlu United Pavel Srníček,“ napsal jeho agent Steve Wraith na svém Twitteru. Steve Wrait pro stanici BBC řekl, že poslední lékařská vyšetření u Srníčka odhalila nevratné poškození mozku. „Pavel odešel v úterý odpoledne v přítomnosti své rodiny,“ dodal agent Wrait.

„Jménem AC Sparta Praha bych rád vyjádřil upřímnou soustrast celé Pavlově rodině i všem jeho blízkým. V Pavlovi jsme ztratili nejen skvělého člověka a kamaráda, ale také vynikajícího trenéra, který pro Spartu odvedl obrovský kus práce. Děkujeme ti za všechno, Pavle,“ vyjádřil lítost za celou Spartu generální ředitel Adam Kotalík.

Pavel Srníček pocházel z Bohumína, už v mládežnických kategoriích zamířil do Baníku Ostrava, kde začal chytat nejvyšší soutěž. Po jedné sezoně, ve svých třiadvaceti letech, zamířil do Premier League a sedm let působil v Newcastle United, kde je dodnes velmi populární. Nedávno o jeho působení na severovýchodě Anglie vyšla kniha s názvem Pavel is a Geordie.

Srníček působil také v Sheffieldu Wednesday, v Brescii, v Cosenze, v Portsmouthu, West Hamu United, na sklonku aktivní fotbalové kariéry byl dvě sezony v portugalské Beira-Mar a nakonec se nakrátko vrátil do Newcastlu. S aktivní kariérou se rozloučil ve 39 letech.

Komentáře