REKLAMNÍ SDĚLENÍ – BRNO / V sobotu 7. 3. 2015 se koná Exhibiční turnaj pro přátelé Kamila Vašíčka, jeho fanoušky a všechny kdo se chtějí naučit něco nového. Ti budou mít možnost se seznámit s pravidly hry Boccia a sami se utkat v turnaji proti Kamilovi.

Kromě toho zde proběhne sbírka finančních prostředků na Kamilovu reprezentaci na Evropském poháru ve Španělsku, který proběhne začátkem dubna a kde bude mít Kamil šanci, kvalifikovat se na letní Paralympiádu v Rio de Janeiru 2016.

Přijďte strávit příjemný sportovní den se svými přáteli, rodinou a dětmi, do haly Sportovního klubu Kociánka Brno na adrese Kociánka 2129/6, 612 00 Brno – Královo Pole a podpořit Kamila Vašíčka. Začátek ve 13:00 hod, více se dozvíte na Facebookových stránkách www.facebook.com/kamilnaparalympiadu nebo na www.kamilvasicek.cz.

Kamil svůj vozík ovládá pouze hlavou a kožené míčky přibližuje k takzvanému ,,Jackovi,, pomocí speciální rampy, se kterou mu při hře pomáhá dle jeho pokynu manipulovat asistentka. To je i důvod, proč jsou Kamilovi reprezentační cesty nákladnější. Jeho tým totiž na cestách tvoří dva asistenti, bez kterých se neobejde.

Ti, kteří se z jakéhokoliv důvodu nemohou účastnit, mají možnost přispět alespoň malou částkou pomocí internetového projektu czechsportguru.cz, který na podobné účely a projekty vybírá peníze. Najdete nás na www.czechsportguru.cz/tym/kamil-vasicek.

Boccia je paralympijský sport, hra podobná dobře známému francouzskému Pétanque určená pro osoby s těžším tělesným postižením odkázané na invalidní vozík, které se začal po své nehodě na motorce věnovat i Kamil Vašíček, nyní trojnásobný mistr České republiky ve své kategorii. Statečně se popral se svým osudem a dnes je tím, kdo v tomto sportu udává trendy mezi jeho spoluhráči.

Komentáře