david-lafata-sparta-liga-mistru

PRAHA – LIGA MISTRŮ / Sparta své první fotbalové utkání druhého předkola Ligy mistrů proti Levadii Tallinn zvládla výsostně. Lafatova střelecká show poslala Spartu s předstihem do dalšího předkola Ligy mistrů se skórem Sparta – Tallinn 7:0.

Hlavní hvězdou fotbalového podvečera byl kapitán Sparty David Lafata, který se o pět branek postaral a šestou zařídil!

První poločas se nesl v drtivém tlaku Sparty a střelecké show Davida lafaty, který i z počátku fotbalové sezóny ukázal, že chce střílet góly.

Nejprve po dvaadvaceti minutách hlavou do sítě posunul Hušbauerovo sklepnutí Kadeřábkova centru. Minutu před koncem prvního poločasu brankáře Smishka překonal znovu, tentokrát po sklepnutí Costou.

Hattrick pak David Lafata završil minutu poté, kdy byl ve vápně po kombinační akci faulován Bořek Dočkal a David Lafata se z penalty opět trefil do branky.

Představení ale pokračovalo i v druhé půli. Lafatovu střelu po deseti odehraných minutách tečoval jeden z obránců do vlastní sítě, poté Lafatu před brankou našel Krejčí a šestou trefu David Lafata přidal po specifické akci Pepy Hušbauera.

Tečku za fotbalovým utkáním udělal hlavičkou střídající Tomáš Přikryl, který proměnil centr Pavla Kadeřábka a stanovil konečné skóre 7:0.

Autor: (rm) ZprávyExtra.cz