ilustrační foto: fotbalový zápas FOTO: Wikimedia commons / Gordon Flood

PRAHA / Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu vyšetřují od ledna letošního roku případ hrubého nesportovního chování, které se odehrálo během jednoho lednového fotbalového utkání v pražském Braníku. Devětadvacetiletý fotbalista ve 40. minutě zápasu fauloval svého dvacetiletého protihráče, ten upadl na zem a skončil takzvaně „na čtyřech“.

Útočník však k němu přistoupil a poměrně velkou silou ho kopl úmyslně do hlavy. Mladík ihned upadl do bezvědomí a na místo musela přijet záchranná služba, která zraněného převezla do nemocnice, kde zůstal v hospitalizaci. Tímto hrubým způsobem tak útočník rušil průběh sportovního utkání a v důsledku toho musel být zápas přerušen. Celý případ si převzali kriminalisté, kteří vyslechli několik svědků události a nechali vypracovat znalecký posudek z oboru zdravotnictví a odvětví soudního lékařství, na jehož základě zjistili, že mladý napadený fotbalista utrpěl střední otřes mozku, zlomeninu pátého krčního obratle a pohmožděniny na hlavě. Informovala dnes v dopoledních hodinách naší redakci policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Vyšetřovatel pak na konci minulého týdne zahájil trestní stíhání devětadvacetiletého fotbalisty jako obviněného ze spáchání trestního činu těžké ublížení na zdraví a pokus výtržnictví, za což mu hrozí až desetileté vězení doplnila mluvčí. Jeho stíhání vedou policisté na svobodě.

Autor: ZprávyExtra.cz
Ilustační foto: Wikimedia Commons / Gordon Flood

Komentáře