Házená - ilustrační foto

Praha – Házenkáři zahájí závěrečnou intenzivní přípravu na lednové EURO na konci prosince. Tři dny mezi vánočními svátky a Silvestrem stráví společně v Rožnově pod Radhoštěm a odehrají dvě přípravná utkání proti reprezentaci Slovenska.

Trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš povolají mezi prosincovými svátky na Valašsko devatenáct házenkářů k třídenní přípravě. Zázemí bude mít tým v Rožnově pod Radhoštěm, odkud odjede 28. prosince do Povážské Bystřice a 29. prosince do Frýdku-Místku k přípravným zápasům proti Slovensku.

Momentálně je v nominaci šestnáct hráčů, tři jména ještě budou doplněna ze seznamu náhradníků dle aktuální formy a zdravotního stavu, přičemž nominace je velmi podobná prozatím poslednímu srazu v Brně. „Původně jsme si mysleli, že v prosinci ještě vyzkoušíme některé další hráče, ale nakonec jsme situaci především s ohledem na nedostatek času na další přípravu v lednu přehodnotili.

Hráčů jsme vyzkoušeli už dost, máme přehled o tom, co od kterého z nich můžeme čekat,“ komentoval na úvod nominaci pro prosincovou přípravu trenér Jan Filip a dodal: „Na prosincový sraz v Rožnově tak počítáme s devatenácti jmény s tím, že hráči, kteří budou mít v klubech větší zatížení, odehrají proti Slovákům třeba jen jeden zápas. Je to pro nás ale příležitost mít celý tým pohromadě a chceme ji co nejvíc využít.“

Trenéři zatím nechali otevřenou otázku tří volných míst pro prosincový sraz i otázku finální nominace pro lednové EURO. „Na některých pozicích váháme o konečné nominaci třeba kvůli momentálním zdravotním problémům nebo aktuální výkonnosti. Škvařil a Linhart jsou momentálně zranění, Mubenzem je již v pořádku, ale o konečné nominaci pro EURO budou nakonec rozhodovat poslední dvě přípravná soustředění,“ komentoval nominaci spojek Filip.

Jasné zatím není ani jméno druhého brankáře, který by měl nastoupit do zápasů proti Slovensku. „Brankářský post je trošku jiný případ. Na mistrovství pojedeme se dvěma brankáři, ale pokud by se něco stalo, chceme ještě teď v přípravných zápasech dát šanci dalšímu brankáři – Schamsovi nebo Adamíkovi. Kdo z nich to bude, to si necháváme otevřené do poslední chvíle podle toho, jak se budou jevit v lize. Dvojice Mrkva – Galia odchytala v poslední době téměř všechno, ale pokud by se něco stalo, chceme mít v záloze brankáře, který bude schopen fungovat s týmem,“ vysvětlil Filip s tím, že v lednové přípravě by se měl k týmu opět připojit Mrkva.

Staronovou postavou v nominaci je pak Tomáš Číp. „Na EURU pravděpodobně nemůžeme počítat s Miroslavem Jurkou, který bude nejspíš v tomto termínu se svou ženou ve Francii u porodu. Proto jsme nominovali Tomáše Čípa, který v Tatranu Prešov podává velmi dobré výkony,“ vysvětlil absenci jednoho z křídelníků i jeho náhradu Filip.

Český trenér znovu připomněl, že přesto, že se konečná nominace pro EURO již rýsuje a pravděpodobně v ní budou z většiny figurovat stejní hráči, jako v nominaci pro dvojzápas se Slováky, nic není uzavřeno. „Není definitivně rozhodnuto, že na šampionát pojedou jen hráči z této devatenáctky, ale ve většině případů tomu tak bude. Bude rozhodovat momentální zdravotní stav a forma,“ upozornil Filip.

S devatenáctkou hráčů nebude mít v Rožnově mnoho příležitostí na pilování detailů v tréninku, ve třech dnech je čekají jen dva tréninky a rovnou dvě utkání proti Slovensku. „Budeme dál pracovat na naší souhře, na tom, co chceme hrát. Chceme pokračovat v tom, co jsme nastolili, víme, že máme rezervy, které musíme zlepšovat,“ komentoval program Filip s tím, že na další herní přípravu se tým zaměří v lednu v Brně. „Trochu více prostoru bude na začátku ledna, i když šampionát začíná brzy, a tak mnoho času nebude ani tak. Tým je ale ve svém jádru kompaktní, funguje spolu už dlouho a budeme mít prostor zlepšovat se v konkrétních detailech.“

Českému týmu můžete fandit v přípravném zápase proti Slovensku 29. prosince 2017 v 17.00 v hale ve Frýdku-Místku.

Nominace pro přípravný kemp v Rožnově pod Radhoštěm a dvojutkání proti Slovensku 27. – 29. prosince 2017:

Brankáři: Martin Galia (Górnik Zabrze, POL)
Střední spojky: Tomáš Babák (Bergisher HC, GER), Roman Bečvář (HC Elbeflorenc 2006, GER), Ondřej Zdráhala (TSV St. Otmar St. Gallen, SUI)

Levé spojky: Pavel Horák (HC Meschov Brest, BLR), Michal Kasal (Tatran Prešov, SVK), Jan Landa (HK Lovosice)

Pravé spojky: Stanislav Kašpárek (Balatonfuredi KSE, HUN), Jan Stehlík (SSK Talent Plzeň)

Pravá křídla: Tomáš Číp (Tatran Prešov, SVK), Jan Sobol (Dijon Bourgogne Handball, FRA)

Levá křídla: Jakub Hrstka (Tatran Prešov, SVK), Milan Kotrč (Bergisher HC, GER)

Pivoti: Leoš Petrovský (Bergisher HC, GER), Petr Šlachta (Dabas VSE KC, HUN), Štěpán Zeman (HC Zubří)

Náhradníci: Artur Adamík (HK Lovosice), Libor Hanish ( Dessau Rosslau HV 06, GER), Štěpán Jeníček (Dukla Praha), Miroslav Jurka (St. Raphael VAR HB, FRA), Daniel Kývala (HC Sporta Hlohovec, SVK), Petr Linhart (HSC 2000 Coburg, GER), Jiří Motl (HK Lovosice), Tomáš Mrkva (HBW Ballingen – Weilstentten, GER), Diudonné Mubenzem (Dukla Praha), David Poloz (SSK Talent Plzeň), Vít Schams (Házená Nové Veselí), Milan Škvařil (HSC Suhr Aurau, SUI), Jakub Sviták (Dukla Praha).

Program pro přípravný kemp v Rožnově pod Radhoštěm a dvojutkání proti Slovensku 27. – 29. prosince 2017:

Středa 27. prosince 2017 – sraz týmu v Rožnově pod Radhoštěm, trénink v odpoledních hodinách
Čtvrtek 28. prosince 2017 – 18.00 – Zápas Slovensko – Česká republika, Povážská Bystrica
Pátek 29. prosince 2017 – 17.00 – Zápas Česká republika – Slovensko – Frýdek-Místek

Další program českého týmu:

2. – 7. ledna 2018 kemp Brno + 2 mezistátní utkání proti Rakousku (5.1. v okolí Vídně a 7.1. v Brně)
9. – 28. ledna 2018 kemp Brno + ME 2018 v Chorvatsku
1.4. – 8.4. 2018 kemp + 2 MU, místo a soupeř budou upřesněni
28.5. – 31.5. 2018 kemp Plzeň
3.6. – 15.6. 2018 kemp + kvalifikace MS – místo bude upřesněno, soupeř bude znám 28.1. 2018.

ČTĚTE TAKÉ: Reprezentanti házené se na konci prosince dvakrát utkají se Slováky

-rej

Komentáře