Úspěšný český soutěžící Honza Pipiš. Autor: archiv jp

Polsko – V polském městě Wadowice se uskutečnil mezinárodní závod Firefighter Combat Challenge. Na startovním roštu se postavilo na 130 soutěžících ze Slovenska, Francie, Polska a české výpravy.

Běželi tři muži v kategorii individual a jedna žena v individuálním startu. Dvě tandemové dvojce mužů, dvě dvojce tandemu mix a společně štafetu.

Štafeta s časem 1:32 na desátém místě pro českou výpravu. Tandem mužů se bohužel nepovedl, Honzovi propadl kolík při seběhu z věže dolů. Martin a Peter tandem s časem 1:33. Ženský tandem se úspěšně dokončil s časem 4:00 a Mixi na 4. místě Honza & Saša 2:15 a 5. místě Míra & Aja těsně s časem 2:17.

Královská kategorie Individual
Alexandra Roučková s časem 6:08 vybojované 3. místo mezi ženami
Miroslav Michlovsky super zahájení sezóny s časem 1:50 na 40. místě
Martin Plšek s časem 1:44 na 25. místě
Honza Pipiš s časem 1:37 a osobním rekordem na 14. místě.

„Před rokem to byl jenom sen, ale je to tu! Hranice 1:40 pokořena, čas 1:37:45. Pokud se hranice neposunula, tak je můj běh zapsán do historie Challenge a mám start na MS zadarmo. Běželo se mi velmi dobře, za zády tým Dräger Fire Lions – Czech combat team. Stále je spoustu míst kde být rychlejší, ale sezóna teprve začíná. Další místo kde startujeme je TFA Poland, kde jsem i challenge poprvé běžel, moc se těším. Nechci ale usnout na vavřínech a tak hurá do tréninku, mám jen týden. Budu rád když mě budete dál podporovat a fandit. Děkuju všem co mi věří,“ říká závodník Jan Pipiš.

VIDEOSESTŘIH ZE ZÁVODU: Česká výprava hasičů v polském městě Wadowice ostudu neudělala

Česká výprava hasičů v polském městě Wadowice ostudu neudělala

 

PSALI JSME TAKÉ: Ohlédnutí se za ME ve veslování v Račicích

Autor: Honza Vraný

Komentáře