Doctor, hospital, ilustrační foto. Zdroj: © Fotolia / Edwardolive - @cz.sputniknews.com

USA (Svět) – Ve Spojených státech se třináctiletý chlapec probral z kómatu, když jeho rodiče již podepsali souhlas s posmrtným darováním jeho orgánů. Informoval o tom zpravodajský portál Fox News.

Trenton McKinley z Alabamy byl hospitalizován s těžkým zraněním hlavy asi před dvěma měsíci. Malý přívěs, ve kterém kluk seděl, se převrátil a zasáhl dítě do hlavy. Lékařiprohlásili, že chlapec už nikdy nebude normální.

Lékaři tvrdili, že nedostatek kyslíku poškodil mozek dítěte, takže pokud přežije, zůstane závislý na zařízení pro podporu života. Po těchto slovech se rodiče rozhodli podepsat souhlas s darováním orgánů chlapce dětem, které je potřebují.


ČTĚTE TAKÉ: Chlapec uvízl v bazénu a seděl pod vodou více než 9 minut
Dvanáctiletý chlapec uvízl v odtokové trubce bazénu a seděl pod vodou po dobu 9 minut a 18 sekund. K incidentu došlo 19. března v North Myrtle Beach, ale video bylo zveřejněno teprve tento týden, informuje agentura ABC.

Ale den předtím, než měli Trentona odpojit od přístrojů umělého krevního oběhu, náhle začal dýchat, vstal z postele a dokázal komunikovat složitými větami. Chlapec má každý den záchvaty a trpí bolestmi hlavy. Mladý Američan věří, že navštívil ráj: „Byl jsem uprostřed pole a šel jsem dál. Bůh mě určitě zachránil, i lékaři to říkají.“

cz.sputniknews.com,
(red.)

Komentáře