Facebook Zdroj: PIXABAY

NĚMECKO / Příspěvky, které šíří nenávist či podněcují k násilí, budou na německém Facebooku nyní značně omezeny. Informoval o tom Český rozhlas.

Sociální sítě a internetový prostor stále častěji zaplňují nenávistné výroky. Jejich terčem nejsou pouze uprchlíci, muslimové, ale i zástupci menšin či slavné osobnosti. Na to například upozorňuje iniciativa HateFree Culture, která proti těmto komentářům spustila mediální kampaň.

Zástupci jedné z nejpopulárnějších sociálních sítí se také rozhodli vytáhnout do boje proti nenávisti v kyberprostoru Německá odnož Facebooku bude nově mazat komentáře, které podněcují nenávist, nebo vyzývají k násilí. Dosud přitom správci sítě při mazání podobných výroků posuzovali, jestli je reálné, zda jejich autor hrozbu splní. Nyní nechá zmizet z Facebooku všechny výhrůžky bez výjimky.

Editor magazínu 067.cz Petr Koubský je z tohoto rozhodnutí na rozpacích. Na jednu stranu uznává, že na sociálních sítích se občas objeví taková prohlášení, že přímo volají po smazání, na druhou stranu se obává omezování svobody projevu. Není totiž jasné, kde se toto opatření zastaví.

Komentáře