Moskva - Rusko, ilustrační foto. Zdroj: #PixaBay.com / Pixabay License

Svět / EU – Spojené státy a Evropská unie mohou brzy uvalit nové sankce proti Rusku, a to kvůli incidentu v Kerčském průlivu. V úterý to oznámil list Financial Times.

Očekává se, že ministři zahraničí EU příští pondělí projednají nová omezující opatření, která mohou být zavedena v příštích dvou měsících,“ uvádí se na stránkách FT.

Jeden ze zdrojů FT uvedl, že sankce budou namířeny na fyzické osoby a společnosti, které byly za incident v Kerčském průlivu přímo odpovědné. Podle něj mohou být sankce zavedeny v případě, že Rusko nevrátí zadržené ukrajinské námořníky a bude nadále trvat na kontrole Kerčského průlivu.

ČTĚTE TAKÉ

Zmiňovaný incident se odehrál dne 25. listopadu, když se tři lodě ukrajinského vojenského námořnictva pokusily proplout z Černého moře do Azovského moře přes Kerčský průliv. Moskva tvrdí, že přitom vpluly do dočasně uzavřené oblasti a porušily hranici Ruska. Přitom měly provádět nebezpečné manévry a nepodřídily se požadavkům ruských úřadů. Ruská pobřežní stráž zadržela ukrajinské lodě s 22 námořníky a dvěma příslušníky SBU. Tři zranění námořníci byli hospitalizováni a dostalo se jim lékařské pomoci. Zadržení jsou stíháni za nezákonné překročení ruské hranice.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Komentáře