Zátarasy na hranici s Ukrajinou. Foto: © Foto : Border Service of the Federal Security Service of the Russian Federation

Ukrajina / Krym (Svět) – První místopředseda krymského parlamentu Jefim Fiks vysvětlil, proč byly postaveny zátarasy na hranici s Ukrajinou. V tiskové službě krymské pohraniční správy FSB dříve Sputniku sdělili, že na severu poloostrova byla ukončena výstavba zátarasů na rusko-ukrajinském úseku hranice.

Tyto zátarasy Krym potřebuje, aby bylo místní obyvatelstvo chráněno před šílenými kousky nynější ukrajinské moci, od níž se dá očekávat všechno, a aby bylo zabráněno možným provokacím. Dokonce i když nebudou tyto provokace pocházet od úřadů, mohou je dělat neadekvátní radikálové„, komentoval Fiks.

Podle jeho slov zátarasy podstatně zvýší úroveň bezpečnosti na Krymu. S Fiksem souhlasí poslanec Státní dumy za krymský region Michail Šeremet. Označil toto opatření za nucené a zdůraznil, že ochrání poloostrov před diverzanty a pašeráky.

Stavba je dlouhá přes 60 kilometrů. Na hranici se nachází několik set snímačů různého typu včetně videokamer pro pozorování v noci. Na hranici byly rovněž instalovány dva signalizační komplexy se snímači chvění a rádiových paprsků.

ČTĚTE TAKÉ

Uvádí se, že stejné systémy ochrany hranice se používají na severu Ruska a na Dálném východě, a také „v oblastech, kde se situace nejvíce vyostřila“.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE