Sdílejte
Papež František Zdroj: archiv ZprávyExtra.cz

VATIKÁN / Papež František plánuje uskutečnit na Zelený čtvrtek předvelikonoční obřad umývání nohou v centru pro žadatele o azyl v uprchlickém táboře nedaleko Říma. V úterý 22. března to potvrdil Vatikán.

Arcibiskup Rino Fisichella v úterý v článku vatikánských novin L’Osservatore Romano uvedl, že obřad umývání nohou se uskuteční v uprchlickém táboře v obci Castelnuovo di Porto v metropolitní oblasti Říma.

Akt bude podle jeho slov jednoduchý, ale výmluvný. „Mytím nohou uprchlíkům papež František naléhavě prosí o úctu pro každého jednoho z nich,“ dodal arcibiskup což ukazuje, že mnozí z obyvatel zmíněné obce nejsou katolíci.

O tom, že se papež František letos chystá umývat nohy uprchlíkům, informoval již v minulém týdnu vatikánský blog Il Sismografo.

Zelený čtvrtek

Obřad umývání nohou, prováděný na Zelený čtvrtek, připomíná Ježíše, který podle křesťanského učení umýval před Poslední večeří nohy 12 apoštolům.

Zelený čtvrtek připadá letos na 24. března. Jeho obřady se konají tři dny před Velikonocemi, a je nejvýznamnějším křesťanským svátkem oslavujícím Ježíšovo zmrtvýchvstání.

Komentáře