LONDÝN / K teroristickému útoku v centru Londýna má podle britského listu The Daily Mail dojít příští víkend při oslavách ukončení druhé světové války, vítězství nad Japonskem. Britské tajné služby jsou v pohotovosti.

Britský list The Daily Mail o plánovaném teroristickém útoku píše, že cílem má být britská královská rodina. Teroristé z Islámského státu údajně chtějí při oslavách v centru Londýna, jichž se zúčastní několik desítek tisíc lidí, odpálit několik po domácku zhotovených bomb.

Britská policie a tajné služby jsou v pohotovosti a v součané době provádějí bezpečnostní opatření. Teroristy měl údajně inspirovat atentát v Bostonu a ten chtějí podle listu The Daily Mail aplikovat i v Londýně. Podobný teroristický útok by v Londýně způsobil obrovské ztráty a škody. Pro bezpečnostní složky Velké Británie je taková představa noční můrou. Oslavy mají být vysílany v přímém televizním přenosu televizní stanice BBC, v této souvislosti je údajně předpoklad, že se IS chce před lidstvem zviditelnit.

Královská rodina je ve zprávách označována za možné cíle. Oslav se má účastnit i samotný premiér Velké Británie a další významné osobnosti.

Podle nejmenovaných policejních úředníků je v současnosti jen otázkou času, kdy ve Velké Británii dojde k vydařenému teroristickému útoku.

Komentáře