© Sputnik / Alexander Vilf

Rusko (Moskva) – Bojová vozidla na podporu tanků Terminator, protiletadlové raketové komplexy Tor-M2 a obrněné automobily Tajfun-K se poprvé zúčastní vojenské přehlídky věnované 73. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce, prohlásil v pátek vrchní velitel Pozemních vojsk generálplukovník Oleg Saljukov.

Letos představíme na přehlídce vítězství několik novinek. Jde v první řadě o bojová vozidla na podporu tanků Terminator, protiletadlové raketové komplexy Tor-M2 a obrněné automobily Tajfun-K s pohonem 4×4,“ řekl Saljukov v interview pro noviny Krasnaja zvezda.

Podotkl, že letos diváci na přehlídce poprvé uvidí vícefunkční robotické komplexy Uran-6 a Uran-9, armádní sněžné skútry opatřené kabinou (TTM-1901-40) a bezpilotní letouny Korsar a Katran.


ČTĚTE TAKÉ: Expert o tom, co měl na mysli Putin, když hovořil o útočném systému
Ruský vojenský expert, hlavní redaktor magazínu Národní obrana, Igor Korotčenko v rozhovoru se Sputnikem řekl, že když prezident Vladimir Putin hovořil o „silném a nejmodernějším na světě útočném systému“, tak mohl mít na mysli vzdušný systém Kinžal, jaderný zdroj energie pro bezpilotní ponorku a okřídlenou střelu s neomezeným doletem.

Do složení mechanizované čety Ruské národní gardy, která se zúčastní vojenské přehlídky poprvé, bylo zařazeno obrněné vozidlo VPK-233136 Tygr, obrněný automobil Ural-432009 a obrněný automobil Patrul, oznámil generál.

Co se týče letecké části přehlídky, doporučuji divákům, aby věnovali pozornost novým letadlům Su-57, Su-30SM a MiG-29SMT,“ dodal Saljukov.

cz.sputniknews.com,
(red.)

Komentáře