Sdílejte
Vojáci v ulicích Bruselu Zdroj: Twitter

BRUSEL / K teroristickým útokům v Bruselu se v průběhu úterý 22. března přihlásil Islámský stát (IS), který své prohlášení učinil prostřednictvím agentury AMAK, která radikály z IS podporuje. Belgie již povolala i vojenské posily. Zprávy o tom přinesla zpravodajská televizní stanice ČT24 a další přední světová média.

Brusel je po úterních teroristických útocích na stanici metra a mezinárodní letiště Zaventem zcela paralyzován. Veškerá veřejná hromadná doprava v Bruselu byla zcela zastavena. Na mezinárodním bruselském letišti Zaventem vybuchly bomby u americké přepážky American Airlines (celý článek).

K vražedným útokům se přihlásilo radikální hnutí Islámský stát (IS). Učinilo tak prostřednictvím agentury AMAK.

Belgické bezpečnostní složky nyní pátrají v souvislosti s atentáty po pěti podezřelých. U nádraží Midi zadržela dvě osoby.

Na mezinárodním bruselském letišti Zaventem zemřelo 11 lidí, v metru ve stanici Maalbeek dalších 15, zraněných z obou teroristických útoků je na 140 lidí.

Podle veřejnoprávní televize RTB se v odletové hale mezinárodního letiště Zaventem našel vedle mrtvého teroristy Kalašnikov.

Česká republika přešla v odpoledních hodinách na první stupeň ohrožení terorismem. Ve večerních hodinách to na mimořádném zasedání potvrdí vláda ČR, informoval Bohuslav Sobotka. Složky policie by měla posílit i armáda ČR.

Komentáře