FRANCIE – ALPY / Na jihu Franice v Alpách se v úterý 24. března před polednem zřítilo letedalo typu Airbus A320 nízkonáklodových aerolinek Germawings. Na palubě Airbusu A320 bylo 144 cestujících a 6 členů posádky. Leteckou nehodu Airbusu A320 ve francouzských Alpách bohužel nikdo nepřežil. Na místě tragické letecké nehody zasahují stovky záchranářů.

Na palubě letounu Airbusu A320, který mířil z Barcelony do Düsseldorfu, cestovalo 144 pasažérů a 6 členů posádky. Airbus A320 německé nízkonákladové společnosti Germawings vzlétl z Barcelony krátce před 10:00 SEČ a z radarů se ztratil v 10:53 SEČ.

Příčiny havárie Airbusu A320 letu 9525 německých aerolinek Germanwings nejsou v této chvíli ještě známé. V současnosti se spekuluje, že za to může rychlá dekomprese kabiny a následná ztráta vědomí cestujících i posádky.

Nález jedné ze dvou černých skříněk zříceného Airbusu podle zahraničního webu cnn.com potvrdil francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve. „Černou skříňku Airbusu A320 začneme v nejbližších hodinách zkoumat, abychom urychlili vyšetřování,“ sdělil v úterý v podvečerních hodinách novinářům francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve.

Foto z místa nehody Airbusu A320

Zdroj: Twitter

Web The Independent s odvoláním na svého francouzského korespondenta informoval o tom, že v osmiminutovém intervalu těsně před dopadem, kdy letadlo prudce ztrácelo výšku, byla vyslána do vzduchu stíhačka francouzského letectva. Francouzský list Le Monde uvedl, že to bylo preventivní opatření pro případ, že by letadlo dostalo do rukou teroristů.

Francouzský ministr vnitra Bernard Cazaneuve sdělil, že na prohledávání trosek Airbusu A320 se bude podílet tři sta hasičů, tři sta státních četníků, deset helikoptér a vojenských letadel. Koordinovat je bude prefektura departementu Alpes de Haute Provence.

VIDEO: Trosky Airbusu A320 jsou v těžko přístupném terénu

Německá aerolinka Germanwings po tragické letecké nehodě Airbusu na jihu Francie zrušila třicítku letů. „Někteří členové posádky se necítili na to, aby letěli. Jsou v tom osobní důvody a my to respektujeme,“ uvedla mluvčí Lufthansy, pod kterou Gremanwings spadá. „Museli jsme zrušit třicítku letů po celé Evropě startující z Düsseldorfu, včetně sedmi už v úterý 24. března ve večerních hodinách. Zákazníkům doporučujeme Lufthansa letět s jinou společností, dodala mluvčí.“

PSALI JSME:
Andreas Lubitz vzal s sebou na smrt v Alpách 149 lidí! Kdo je masový vrah Andreas Lubitz? »
Zřícený Airbus A320 aerolinek Germanwings navedl k zemi záměrně druhý pilot Němec Andreas Lubitz »
Piloti aerolinky Germanwings odmítají po pádu Airbusu A320 v Alpách nastoupit do práce »

Komentáře