PRAHA / Microsoft vstupuje do světa moderních notebooků. Pod názvem Surface Book přináší na trh výkonný notebook s oddělitelnou klávesnicí. Přidává se tak k trendu, který se stává standardem mobility napříč celou škálou značek.

Notebook Surface Book má dotykový displej s 13,5-palcovou úhlopříčkou a rozlišením 3000×2000 zobrazovacích bodů. Vystavěný je na procesorové platformě Intel Core i5 a i7, SSD discích s kapacitou od 128 gigabajtů výše a volitelném grafickém čipu nVidia GeForce.

Výbava notebooku Surface Book

K výbavě notebooku Surface Book patří dvojice kamer s rozlišením 5 a 8 megapixelů, čtečka SD karet, sada senzorů jaké nacházíme v mobilech, rozhraní standardu USB 3.0 a mini DisplayPort pro připojení k velké obrazovce. Operačním systémem je Windows 10 v edici Pro, který má k dispozici 8 nebo 16 gigabajtů operační paměti.

Prémiové nejsou pouze parametry, ale také ultralehké provedení. Díky hořčíkovému tělu neváží celý notebook s podsvícenou klávesnicí více než 1,5 kilogramu. Po oddělení klávesnice však uživatel s sebou nosí pouze 725-gramové tělo s plnou funkčností.

Cena notebooku Surface Book byla stanovena v nejnižší výbavě na 1499 dolarů(36.052,- Kč), v plné sestavě se může vyšplhat přes hranici 2500 dolarů (60.127,- Kč).

Notebooky s konstrukcí typu 2-v-1 mají v nabídce i ostatní výrobci, kteří se snaží prosadit se v segmentu, který se snaží nabídnout rovnováhu mezi výkonem, uživatelským komfortem a mobilitou. Zařízení mají většinou dvě baterie – jednu pod displejem a druhou v klávesnici, které jsou nastaveny tak, aby zásoba energie zůstala v hlavním těle co nejdéle.

VIDEO: Nový notebook Surface Book od Microsoftu

Microsoft uvádí 12-hodinovou výdrž a podle magazínu Pocket-Lint jej lze v současnosti považovat za nejvýkonnější ve své třídě.

Komentáře