Moravskoslezští záchranáři zvítězili v soutěži Yeti Rescue. Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Orlické Hory – V závěru uplynulého týdne (5.-7. října) se v Orlických horách konal první ročník celorepublikové soutěže záchranářských týmů s názvem Yeti Rescue. Třídenního zaměstnání se účastnilo celkem šestatřicet posádek v profesionální a laické kategorii, včetně dvou týmů krajské záchranky Moravskoslezského kraje.     

O události informoval dnes redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že účastníci soutěžili ve třech nočních a čtrnácti denních úkolech, při nichž mimo jiné řešili události jako pád z výšky, resuscitaci dítěte, zásah u hromadného neštěstí, otravu, alergickou reakci a další.

Ve značné konkurenci třiceti družstev zvítězil ostravský Tým pro specializované činnosti, a to nejen ve své profesionální kategorii – stal se absolutním vítězem celé soutěže. Soutěžní družstvo ZZS MSK závodilo ve složení: Mgr. Petr Jaššo, MBA, Jiří Šigut, Bc. Martin Skácelik, DiS., a Bc. Václav Braun,“ upřesnil Humpl.

Na druhém místě se umístili kolegové ze ZZS Jihomoravského a na třetím Olomouckého kraje. Moravskoslezskou krajskou záchranku reprezentoval také tým z Havířova, který se umístil v první třetině startovního pole,“ doplnil mluvčí záchranářů.


PSALI JSME: Záchranáři se účastnili taktického cvičení v Karviné
Šest týmů zdravotnické záchranné služby se dnes, 7. června, účastnilo taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému a karvinské nemocnice, které probíhalo v ranních a dopoledních hodinách v Karviné-Dolech. 

-jb, (red.)

Komentáře