Adolf Hitler, archiv © Sputnik /

Rusko (Svět ) – Bývalá tlumočnice Jelena Rževskaja vydala memoáry o své minulosti z doby 2. světové války. Vypráví v nich například, jak uchovávala krabičku se zuby nacistického vůdce Adolfa Hitlera, uvádí Daily Mail.

Byla to použitá krabička vínové barvy s měkkou podšívkou a pokrytá saténem,“ vzpomíná Rževskaja.

Ve chvíli ukončení války bylo Jeleně 25 let. Pracovala jako tlumočnice při štábu a účastnila se výslechů zajatých Němců.

Krabičku dívka dostala od svého náčelníka, plukovníka Gorbušina. Když se Rževskaja zajímala, co to je, odpověděli jí prostě:Hitlerovy zuby. <…> A jestli je ztratíte, přijdete o hlavu.

Jednotka, kde pracovala Jelena, dostala za úkol zjistit, jestli zuhelnatělá čelist skutečně patří Hitlerovi. V té době se říkalo, že führer mohl inscenovat svou vlastní smrt a utéct ze země.

Pokyn uchovávat zuby dostala dívka z prostého důvodu.

Nemáme tu trezor. <…> A je málo pravděpodobné, že vy jako žena se opijete a ztratíte je,“ vysvětlil tehdy Gorbušin.


ZAUJALO NÁS: Československý „vlkopes“ se stal hvězdou internetu
Na portálu Reddit nabírá na popularitě fotografie československého vlčáka, kterého pomalu zasypává sníh. Mrzutý výraz ve tváři pejska okamžitě vyvolal hromadu komentářů uživatelů sociálních sítí.

V roce 2000 byl důkaz jako exponát vystaven na výstavě věnované 55. výročí konce 2. světové války.

Vzpomínky Jeleny Rževské, jak předpokládá DM, uvedou na pravou míru stále populárnější teorii o spiknutí. Podle ní Hitler přežil válku.

cz.sputniknews.com,
(red.)

Komentáře