PV 3.0 ilustrační foto. Zdroj: longi-silicon.com

Šanghaj – Společnost LONGi Solar, největší světový výrobce monokrystalických solárních článků a modulů, představí na nadcházejícím veletrhu Solar Power International v Las Vegas své řady solárních modulů o výkonu 300 W na bázi 60článkových standardních modulů s jmenovitým výkonem přes 300 W a 72článkových modulů, jejichž výkon přesahuje 360 W.

Toto představuje vstup do éry solárních článků 3,0 (PV 3.0), která je založena na solárních modulech se jmenovitým výkonem nad 300 W, které jsou v tomto roce k dispozici ve velkých množstvích, protože průkopníci vyrábějící vysoce účinné a vysoce kvalitní solární články, jakým je mono PERC, dosahují úrovně výroby řádu GW.

„PV 3.0 znamená, že vstupujeme do fáze, která umožňuje solárním investorům využívat pro své solární instalace vysoce výkonné, vysoce kvalitní a vysoce energetické krystalické moduly se jmenovitým výkonem přesahujícím 300 W,“ uvedl pan Zhengguo Li, prezident a zakladatel společnosti LONGi Group.

Éra PV 3.0 následuje po obdobích článků PV 2.0 a PV 1.0, která jsou jednoduše definována jako období, kdy moduly měly výkon 100 W až 300 W (PV 2.0) nebo nižší než 100 W (PV 1.0). Nominální jmenovitý výkon byl od svého zavedení v padesátých letech klíčovým odlišením solárních modulů a je tím, za co zákazníci modulů platí. Solární moduly s vysokou účinností, vysokou kvalitou a vysokou energetickou výtěžností s výkonem nad 300 W umožní návrhy udržitelných solárních systémů, které poskytují konkurenceschopné náklady na výrobu elektřiny (LCOE).

Společnost LONGi Solar v současné době rozšiřuje kapacitu své továrny vyrábějící vertikálně integrované solární články/moduly v Malajsii tak, aby do konce roku 2017 dosáhla kapacity 600 MW s monokrystalickými křemíkovými články PERC a svým zákazníkům umožnila využití bezcelních solárních modulů přesahujících výkon 300 W. Výrobní kapacita solárních článků a panelů společnosti LONGi Solar dosáhne do konce roku 2017 celkového výkonu 6,5 GW.

Společnost LONGi Solar představí svá produktová řešení pro éru PV 3.0 během událostí na třech různých kontinentech, které se budou konat v září. Na výstavě Solar Power International (Las Vegas, 10. – 13. září, stánek č. 4575), na summitu Budoucnosti energie Bloomberg (Londýn, 18. – 19. září) a na výstavě PV Expo (0saka, (Nové Dillí, 20. – 22. září).

Merck spolupracuje s firmou Angiex při léčbě rakoviny

Autor: Vivian Chu,
Protext (CTK),
longi-silicon.com

Redakce „ZE“

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE