EMERGENCY, ilustrační foto. Autor: PixaBay | Licence: CC0 Public Domain

Frýdek-Místek – Posádky záchranářů zasahovaly ve čtvrtek 15. června, v odpoledních hodinách u velmi vážné dopravní nehody, při které ve Frýdku-Místku srazilo osobní vozidlo nezletilého chlapce. Ten po střetu s vozidlem utrpěl vážná poranění.

O nehodě dnes informoval redakci serveru ZprávyExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na místo byly ihned vyslány pozemní posádky z nedaleké základny záchranné služby a také tým Letecké záchranné služby z Ostravy.

První záchranáři byli u zraněného během čtyř minut od nahlášení události.

„Osmiletému chlapci selhaly všechny základní životní funkce. Záchranáři museli po svém příjezdu neprodleně zahájit provádění kardio pulmonální resuscitace a během pěti minut se jim podařilo obnovit krevní oběh dítěte. O jeho dýchání se musel postarat přístroj a umělá plicní ventilace,“ uvedl Humpl a upřesnil, že záchranářské týmy vážně zraněnému chlapci podaly nitrožilně léky, zajistily jej krčním límcem a provedly další nezbytná léčebná opatření.

Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil poranění hlavy a břicha. Stav dítěte zůstával život ohrožující.

„Do zdravotnického zařízení byl transportován vrtulníkem a posádkou leteckých záchranářů. Chlapec byl předán na urgentním příjmu Fakultní nemocnice v Ostravě,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranářů.

Příčiny této velmi vážné dopravní nehody, jsou nyní v šetření dopravních policistů.

ČTĚTE TAKÉ: Záchranáři na Bruntálsku ošetřovali muže po pádu z dvacetimetrové výšky

Autor: Jiří Berec,
redakce Udalosti112.cz
redakce „ZE“

Komentáře