Senior střet s vozidlem nepřežil (Ilustrační snímek) Foto: Policie ČR

OSTRAVA / Na Plzeňské ulici v Ostravě došlo ve čtvrtek 24. března v odpoledních hodinách k tragické dopravní nehodě. Poblíž odbočky na Ruskou ulici srazila Škoda Octavia, kterou v té chvíli řídila třicetiletá řidička, osmdesátiletého muže na kole. Senior, který jel na kole bez přilby, utrpěl zranění neslučitelná se životem, těm na místě podlehl. O případu tragické nehodě informovala ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

„Řidička nebyla pod vlivem alkoholu, orientační dechová zkouška byla negativní. Policisté na místě provedli fotografickou i topografickou dokumentaci a k objasnění nehody zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti,“ informovala policejní mluvčí Holčáková.

Policisté nyní hledají případné svědky nehody, ti by mohli pomoci při zjišťování míry zavinění řidičky, případně i samotného seniora.

Na místo byl vyslán krizový intervent, který sdělil tragickou informaci blízkým zesnulého seniora. „Vzhledem k aktuálnímu stavu řidičky poskytl intervent pomoc i této ženě,“ uzavřela mluvčí policie Holčáková.

Komentáře