ČESKÉ BUDĚJOVICE / Ve vstupní hale Českobudějovické nemocnice se dva narkomani chovali nevhodným způsobem a poté zaútočili na ochranku injekční jehlou s odkrytým hrotem. Muž z ochranky nemocnice zareagoval ihned a ve vteřině a bez potíží dva narkomany zadržel.

Dva narkomani vstoupili do haly Českobudějovické nemocnice ve středu 11. března v ranních hodinách, následně se dostali do rozepří s členem ochranky nemocnice.

„Začali verbálně napadat staršího muže, který tam vykonával ostrahu objektu. Při nadávkách navíc mladší z útočníků vytáhl injekční jehlu s odkrytým hrotem a rozmáchl se proti tělu pracovníka ochranky,“ sdělil jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Velmi brzy dva narkomani svého jednání zcela jistě litovali. Člen ochranky Českobudějovické nemocnice nezaváhal ani vteřinu a útok dvojice narkomanů bez větších potíží odrazil i díky tomu, že se věnuje bojovým sportům. Narkomany ihned zpacifikoval, přivolal na policisty a dvojici narkomanů předal hlídce.

„Muži si poté vyslechli sdělení podezření ze spáchání přečinu výtržnictví formou spolupachatelství,“ dodal Bajcura. Oboum narkomanům hrozí až dva roky ve vězení. Pro Českobudějovické policisty jsou to známé firmy, oba jsou bezdomovci.

Komentáře