Dva zranění při nehodě na Karvinsku - zásah složek IZS. Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Karvinsko – Posádky krajské záchranné služby spolu s ostatními složkami moravskoslezského IZS musely zasahovat v pátek 25. ledna večer u vážné dopravní nehody na Karvinsku. K nehodě byl vyslán i vrtulník ostravské letecké záchranky.

O nehodě informoval redakci serveru ZpravyExtra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že třiadvacetiletý muž zůstal zaklíněn uvnitř automobilu a musel být vyprošťován.

Záchranáři jej ještě předtím zajistili krčním límcem a podali inhalačně kyslík. Následné vyšetření ukázalo poranění dolní končetiny a pravděpodobně také pánve. Posádky provedly zafixování vnějších zranění, pacienta zajistily pánevním pásem a uložily do vakuové matrace.

„Po zajištění dvou žilních vstupů také zahájily podávání léků. Muže si převzala do páče posádka leteckých záchranářů a zajistila jeho šetrný transport do ostravské Fakultní nemocnice,“ uvedl Humpl.

Ošetřena musela být rovněž o rok mladší žena. Se středně závažným poraněním v oblasti dolní končetiny ji poté pozemní posádka záchranářů přepravila na urgentní příjem Městské nemocnice v Ostravě,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranné služby.

ČTĚTE TAKÉ

Okolnosti nehody vyšetřují dopravní policisté. Dle sdělení ŘSD byla doprava v místě nehody omezena.

jb, (red.)

Komentáře