Dopravní nehoda motorkáře na Olomoucku. Foto: HZS Olomouckého kraje

Olomoucko – Bohužel příznivé počasí a možnosti vyrazit na svých dvoukolových strojích sebou přináší i smutnou stránku světa na dvou kolech. „Po včerejší vážné dopravní nehodě, při které došlo k vážnému ztrátovému poranění mladého motorkáře i dnes zasahovali hasiči na Olomoucku u dvou těžkých nehod podobného charakteru,“ sdělil pro media krajský mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák.

Krátce po patnácté hodině vyjela jednotka profesionální požární stanice ze Šternberka k nehodě motocyklisty. Ten ze svým strojem narazil do svodidel a způsobil si tržnou ránu na dolní končetině. Hasiči asistovali přivolané letecké záchranné službě a poté provedli nutná bezpečnostní opatření s úklidem komunikace,“ uvedl Hošák.

U druhé dopravní nehody, po střetu osobního vozidla s motocyklem u Unčovic na Olomoucku, zasahovala jednotka požární stanice Olomouc a dobrovolní hasiči ze Senice na Hané.


PSALI JSME: Tragická nehoda uzavřela silnici v obci Bělá na Semilsku, mladý motorkář nepřežil srážku s osobním vozem


Hasiči asistovali posádce zdravotníků záchranné služby a poté provedli úklid po dopravní nehodě. Na místě nehody nezvykle zasahovala jednotka z Olomouce. Stávající jednotka profesionální požární stanice z Litovle v tu chvíli pomáhala likvidovat rozsáhlý lesní požár u Nové Hradečné,“ doplnil k nehodám mluvčí hasičů a upřesnil, že z důvodu zajištění dojezdu jednotky pro případnou podobnou pomoc byla do Litovle na stanici jako záložní jednotka vyslána právě jednotka z Olomouce.

HZS OLM -DN 2018 -
Dopravní nehoda motorkáře na Olomoucku. Foto: HZS Olomouckého kraje

SOUVISEJÍCÍ K TÉMATU: Královéhradečtí krajští záchranáři zaznamenali první letošní nehody motocyklistů


-sim, (red.) *

Komentáře