Policie na místě nehody na dálnici D1 u Rohlenky našla zbytky zrcátka Foto: Policie ČR

DÁLNICE D1 / Na 204. kilometru dálnice D1 nedaleko Rohlenky smetl Řidič Subaru stopaře a od nehody ujel. Stopař na následky zranění na místě zemřel. Policie pátrá po Subaru s utrženým zrcátkem. K tragédii na dálnici D1 došlo ve čtvrtek po 22. hodině.

„Tragickou dopravní nehodu vyšetřují kriminalisté z Územního odboru Brno venkov,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

K tragické nehodě došlo na 207. kilometru dálnice D1 ve směru na Vyškov poblíž motorestu Rohlenka krátce po 22. hodině.

„Zatím nezjištěný řidič nezjištěného osobního automobilu srazil na dálnici pravděpodobně v levém jízdním pruhu třicetiletého muže. Ten na místě způsobeným zranění podlehl. Řidič vozidla z místa havárie ujel,“ uvedl Malášek.

Z policejního vyšetřování nehody vyplynulo, že vozidlo, které chodce srazilo, mohlo být značky Subaru. Na místě kriminalisté našli zbytky poničeného levého zrcátka pocházející z vozidla stejné značky. To by mělo mít vedle poškozeného zrcátka i přední část auta, případně čelní sklo.

Policisté k objasnění nehody uvítají jakékoliv informace od případných svědků havárie či řidičů, kteří v době nehody úsekem projížděli. Důležité budou také informace k osobě poškozeného. Kriminalisté se domnívají, že mohl jet stopem a v daném místě jej některý z řidičů vysadil, aby mohl pokračovat v zamýšlené cestě z Prahy domů na Hodonínsko. Mohl se v průběhu večera objevit na některé z dálničních benzínek.

Mladý muž střední postavy, neholený, měl na sobě v době střetu s vozidlem šedou mikinu a modré rifle. Jinak byl oblečen do červené bundy a měl mít při sobě batoh značky Slazenger.

Policisté uvítají na lince 158 jakékoliv informace k případu. Policie děkuje za spolupráci.

Komentáře