Z psychiatrické léčebny Dobřany utekl pacient. Hledaným je Milan Špivák Foto: Policie ČR/ZprávyExtra.cz

DOBŘANY / Plzeňští policisté se obrátili s žádostí o pomoc při pátrání po muži na berounské policisty. Z Psychiatrické léčebny Dobřany totiž utekl Milan Špivák, pacient kterému bylo nařízeno ochranné léčení.

Milan Špivák v pondělí 4. dubna během pobytu pacientů na oplocené zahradě u oddělení v areálu Psychiatrické nemocnice Dobřany v doprovodu ošetřovatelů v 15:40 hodin přeskočil plot zahrady a utekl. „Od této doby o sobě nepodal žádnou zprávu a policisté po něm intenzivně pátrají,“ sdělila berounská policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

S ohledem na skutečnost, že by se mohl pohybovat i na území berounského okresu, vzhledem k sociálním vazbám, které zde má, žádá policie veřejnost o spolupráci při jeho vypátrání. „Zároveň upozorňujeme na skutečnost, že má sklony k exhibici v podobě možného obnažování intimních partií. V současné době jsou však jeho sklony potlačeny tlumícími léky, které mu jsou podávány ze strany lékařů. Nelze však vyloučit, že po požití alkoholických nápojů nebo užití návykových látek, by se u něj mohly projevit,“ dodala Pučelíková.

Policie nedoporučuje s mužem navazovat osobní kontakt a o jeho výskytu ihned informovat policisty prostřednictvím tísňové linky 158.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ