ilustrační foto: dopravní nehoda kamionu FOTO: Wikimedia Commons / Thomass

BENEŠOVSKO – D1 / Ve středu v nočních hodinách vyhasl život mladého řidiče kamionu, který havaroval na dálnici D1 na Benešovsku. K nehodě došlo na 71. Kilometru, kde se kamion zatím z neznámých příčin v plné rychlosti převrátil na bok.

Zasahující lékař přivolané záchranné služby již mohl bohužel na místě konstatovat smrt neboť zranění, která řidič utrpěl  byla neslučitelná se životem.

Z havarovaného kamionu po nehodě začala mohutně vytékat nafta a další provozní náplně. Zasahující jednotka profesionálních hasičů po příjezdu na místo zajistila havarovaný kamion proti dalšímu úniku provozních náplní. Hasiči na místě také pomáhali s vyproštěním mrtvého těla řidiče ze zdemolované kabiny kamionu.

Dle sdělení ŘSD byla dálnice D1 asi dvě hodiny zcela uzavřena. Následně byl provoz sveden do jednoho jízdního pruhu. Kvůli vyprošťování vraku policie kolem 8:00 hodiny dálnici od 66. kilometru ve směru na Brno u Lokte na Benešovsku opět asi na hodinu a půl uzavřela. Silnice byla zprůjezdněna o půl čtvrté v noci a ráno ji museli opět uzavřít, protože se musel vyprostit kamión. V místě se dle zjištění naší redakce tvořily až tříkilometrové kolony.

Externí spolupracovník naší redakce Jan Peřina shodou okolností projížděl v danou chvíli kolem místa této tragické nehody a podařil se mu pořídit amatérský videozáznam.

Video z místa tragické nehody

 

Příčinu nehody šetřili na místě až do brzkých ranních hodin dopravní policisté.

Autor: ZprávyExtra.cz
Ilustrační foto: Wikimedia Commons / Tomass

Komentáře