PRAHA / Pražská policie zveřejnila video, které dokazuje s jakou samozřejmostí jim někteří provinilci nabízejí úplatek. V minulém týdnu policejní hlídka zastavila vozidlo značky Mercedes, jehož jízda po silnici připomínala slalom, a řidiči bylo naměřeno půl promile akoholu, spolujezdec poté policistům nabídl úplatek ve výši patnáct set korun. Svou nabídku s úplatkem spolujezdec zopakoval několikrát do objektivu kamery.

Po druhé hodině ranní si policejní hlídka všimla na Mostě Barikádníků v Praze vozidla značky Mercedes, jehož řidič nebyl schopen vozidlo udržet v jízdním pruhu. „Proto se ho policisté rozhodli zastavit a zkontrolovat. Ve vozidle se v té chvíli nacházely dvě osoby, konkrétně čtyřiadvacetiletý, rumunsky hovořící řidič a třiadvacetiletý spolujezdec. Již během prvního kontaktu policisté z vozidla cítili alkohol, a proto se rozhodli u řidiče provést orientační dechovou zkoušku, která jejich podezření také potvrdila. Na displeji přístroje se totiž objevila hodnota téměř půl promile alkoholu v dechu,“ uvedla pražská policejní mluvčí Iveta Martínková.

Tomuto pozitivnímu výsledku však předcházelo několik neúspěšných pokusů, jelikož řidič do přístroje, možná úmyslně, nedýchal dostatečně dlouhou dobu. „V tu chvíli se do celé věci vložil spolujezdec, který policistům nabídl finanční hotovost ve výši patnácti stovek za to, že je oba nechají z místa odjet bez jakéhokoliv projednání, či postihu. To ještě několikrát zopakoval, a jak zřejmě netušil, tak přímo do zapnuté kamery,“ uvedla Martínková.

VIDEO: Pokus o podplacení policisty

Ani reakci policistů pravděpodobně nepředpokládal, ještě totiž stihl přesvědčit řidiče, aby se dechové zkoušce podrobil v domnění, že policisté jeho nabídku přijmou. Když ale oba skončili v policejních poutech, pochopil, že policisté rozhodně nemají v úmyslu nechat se uplatit.

Oba muži následně skončili na služebně v Holešovicích. Tam policisté řidiče oznámili správnímu orgánu za přestupkové jednání a kriminalisté obvinili spolujezdce z trestného činu podplacení, za což mu v případě odsouzení hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi.

Komentáře