Dopravní nehoda dvou osobních vozidel na silnici směr Litvínov - Klíny. Foto: J.B. / redakce #zpravyextra.cz

Mostecko – Aktuálně od ranních hodin, neděle 3. února vydatně sněží také na severu Čech. Mostecko a blízké okolí sevřel sníh doprovázený větrem a nízkou viditelností. Krušné hory na Mostecku hlásí kalamitní stav.

Silnici z Litvínova, ve směru na obec Klíny uzavřely dvě nehody, ke kterým došlo na asi tříkilometrovém úseku nezávisle na sobě. Obě nehody se naštěstí obešly bez zranění osob, nicméně zcela uzavřely silniční komunikaci. Aktuálně je, dle informací krajské redakce serveru #zpravyextra.cz silnice pouze stěží průjezdná. Na vozovce je silná vrstva ledu pokrytá čerstvě napadaným sněhem. Dopravu na této komunikaci řeší dopravní policisté.

Silnice, ve směru Litvínov – Nová Ves v Horách a Nová Ves v Horách – Mníšek, je aktuálně uzavřena, a to pro veškerou dopravu! Taktéž směr Nová Ves v Horách – Kateřina – Brandov. Silnice je zaváta sněhem. V této oblasti fouká velmi silný vítr a místy je takzvaná „bílá tma.“ Informace jsou aktualizované ke 13. hodině, nicméně podle informací naší redakce by se situace neměla nějak výrazně měnit do večerních hodin či zítřejšího dne.

Jedna z dopravních nehod, která uzavřela silnici mezi Litvínovem a obcí Klíny.
Foto: J.B. / redakce

O poznání lepší není situace ani na Litvínovsku, kde od ranních hodin hustě sněží a fouká silný vítr.

Velmi špatně průjezdné komunikace obec Klíny / Krušné hory. Aktuální foto.
Foto: J.B. / redakce #ZpravyExtra.cz

V obci Lom u Mostu došlo v dopoledních hodinách k dopravní nehodě, která si vyžádala zranění několika osob a zásah všech záchranných složek. Dle sdělení ŘSD, byla doprava v místě nehody omezena a řízena policisty. Okolnosti i této dopravní nehody vyšetřují policisté, nicméně za ní z největší pravděpodobností stála nepřízeň počasí sněhem pokrytá a zledovatělá vozovka.

Ke karambolu, při kterém se střetl linkový autobus MHD s právě projíždějící nákladní cisternou došlo dnes také v Mostě u místního kostela. tato událost se, dle informací naší redakce obešla bez zranění osob. I zde byla celá silnice jeden led!

Město Litvínov pod sněhem. Foto: N.B. / redakce #ZpravyExtra.cz

V průběhu nedělního dopoledne byly některé silniční úseky na Mostecku jen s těží sjízdné. V terénu jsou všechny vozidla silničářů, kteří se snaží nejprve hlavní, poté o ostatní silniční tahy v regionu zprůjezdnit.

Problémy se sněhovou nadílkou hlásí aktuálně i další regiony na území naší republiky. Redakce, nyní připravuje další podrobnosti.

jb, (-red.)

Komentáře