Neštěstí na železnici (Ilustrační foto) Zdroj: Policie ČR

TURNOV – LIBEREC / Ve středu 30. září došlo na liberecku ke dvěma nehodám na železniční trati. K první nehodě došlo v odpoledních hodinách v Turnově, kde se na železničním přejezdu střetl vlak s osobním vozidlem Škoda. K další nehodě došlo ve večerních hodinách v Liberci, kde nedaleko stanice Liberec usmrtil osobní vlak muže. O nehodách informovala mluvčí libereckých hasičů Zdenka Štrauchová.

„Včera v 15:35 hodin byla na ohlášena dopravní nehoda osobního automobilu Škoda Octavia s vlakem v Turnově (ulici Nad Perchtou),“ uvedla Štrauchová.

Řidiče z vozidla nebylo potřeba po srážce s vlakem vyprošťovat. Hasiči poskytli řidiči první předlékařskou pomoc a provedli na vozidle protipožární opatření. Řidič utrpěl po střetu naštěstí pouze lehké zranění a byl po ošetření ponechán na místě. Cestující ve vlaku neutrpěli žádné zranění.

Smrtelný střet s vlakem v Liberci

„Ve čtvrtek došlo k druhé nehodě na železnici, v 19:25 hodin byli profesionální hasiči z Liberce a drážní hasiči přivoláni k nehodě, při které došlo ke střetu vlaku s člověkem,“ sdělila Štrauchová.

Nehoda s tragickými následky se stala nedaleko stanice Liberec na trati směrem na Hrádek nad Nisou. Muž vážným zraněním po střetu podlehl. V osobním vlaku cestovalo 15 lidí, nikdo z cestujících nebyl zraněn a lidé byli s pomocí hasičů evakuováni do stanice Liberec.

Obě dopravní nehody jsou v šetření liberecké policie.

Komentáře