Vážná nehoda kamionu, ilustrační foto. Zdroj: archiv HZS Karlovarského kraje

Hora Sv. Šebestiána / Chomutovsko – Na hlavním silničním tahu silnice I/7 z Chomutova k hraničnímu přechodu do SRN u obce Hora Sv. Šebestiána došlo v úterý 19. února k tragické dopravní nehodě, při které se střetly dva kamiony. Nehodu nepřežil spolujezdec jednoho z řidičů.

Kamiony se srazily, krátce po páté hodině ranní. Podle aktuálních informací naší redakce u nehody zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. Na místě panovala v brzkých ranních hodinách hustá mlha. Z tohoto důvodu došlo pravděpodobně k dané tragické nehodě.

Po neúspěšné resuscitaci a přes veškeré úsilí zasahujících záchranářů osoba na místě zemřela,“ uvedl krátce k ranní nehodě mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník.

Při nehodě došlo také k velkému úniku provozních kapalin z havarovaných kamionů, které na místě aktuálně zajišťují zasahující hasiči. Rovněž došlo k částečnému vysypání převážejícího nákladu z jednoho z havarovaných kamionů.

Dle sdělení ŘSD, je hlavní silnice v místě nehody zcela uzavřena.

ČTĚTE TAKÉ

Na místě nyní, probíhají úklidové práce po dopravní nehodě s následným vyproštěním a odtahem zdemolovaných havarovaných kamionu.

Podle policie by měla být silnice do Německa zcela uzavřena minimálně do 11. hodin dopoledne, možní i déle. Policisté řidičům aktuálně doporučují využít objízdné trasy do SRN přes sousední Karlovarsko či Teplicko. Případně také po staré silnici na Německo, ale té je lepší se dle policistů vyhnout, protože je úzká a špatně průjezdná.

Okolnosti této tragické ranní nehody nyní, vyšetřují chomutovští policisté.

-jb, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE