Sdílejte

PLZEŇSKO / V pátek 27. února po sedmé hodině ranní uzavřela vážná dopravní nehoda provoz silnici I/22 mezi Klatovy a Horažďovicemi poblíž Zavlekova. Krátce po sedmé hodině ranní na místo nahlášené dopravní nehody vyjely jednotky profesionálních hasičů z Horažďovic a Klatov. Zároveň s nimi na místo vyjížděli posádky záchranné služby a policisté.

Podle slov krajské mluvčí plzeňských hasičů Pavly Jakoubkové za obcí u odbočky na Kolinec se střetla cisterna se dvěma osobními auty. V jednom z osobních aut zůstal zaklíněný řidič. Hasiči ho ve spolupráci se zasahujícími záchranáři vyprostili, vzhledem k závažnosti poranění byl na místo povolán vrtulník letecké záchranné služby. Ostatní účastníci nehody vyvázli bez zranění.

Cisterna se převrátila do pole na bok. Neunikly z ní žádné provozní kapaliny. V cisterně nebyly převáženy žádné nebezpečné látky, jednalo se o teplárenský popílek.

Z osobního auta uniklo větší množství provozních kapaliny, hasiči je zlikvidovali pomocí sorbentu, doplnila Jakoubková.

Nehoda cisterny na Plzeňsk Zdroj: HZS Pk
Nehoda cisterny a osobních vozidel na Plzeňsku Zdroj: HZS Pk

Z dopravy…

Silnice byla zcela uzavřena na necelé dvě hodiny, kolem deváté byl zprovozněn jeden jízdní pruh. Hasiči společně s policisty na místě řídili provoz kyvadlově. Na vyproštění cisterny si majitel povolal odtahovou službu se speciální těžkou technikou.

Komentáře