VLAK - kolej. Ilustrační foto #zpravyextr.cz / redakce Roman Mach

BRANDÝS NAD LABEM / Střet vlaku rychlíku s vozidlem zastavil v noci ze soboty na neděli 13. září dopravu na železničním koridoru Praha – Česká Třebová. Řidič nechal po údajné technické závadě vozidlo na železničním přejezdu. Následně vozidlo smetl rychlík Ex 447. Dopravní nehoda na železničním přejezdu u Chocně se obešla bez ranění.

„Krátce před půl druhou hodinou ranní došlo na železničním přejezdu v katastru obce Brandýs nad Orlicí ke střetu vlaku s označením Ex 477 a osobním vozidlem značky Opel Astra Caravan,“ potvrdila nehodu policejní mluvčí Pardubického kraje Lenka Vilímková.

Policisté prověřováním nehody na železničním přejezdu zjistili, že vozidlo Opel při jízdě ve směru od obce Brandýs nad Orlicí na Choceň mělo přestat po vjetí na železniční přejezd jet, nešlo nastartovat ani nešel zařadit rychlostní stupeň.

„Řidič tuto informaci volal na linku 158, ale bohužel se již nepodařilo přijíždějící vlak ve směru od Chocně zastavit. Ten přední částí narazil do levé strany automobilu. Šofér po střetu uplatňoval technickou závadu na vozidle,“ uvedla Vilímková.

Na místě policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla u řidiče auta s výsledkem 1,77 promile alkoholu v dechu. Muž po tomto úkonu uvedl, že alkohol pil, až po dopravní nehodě, proto jsme nařídili lékařské vyšetření spojené s odběrem krve,“ dodala Vilímková.

Řidiči osobního vozidla byl zadržen řidičský průkaz.

U strojvedoucího rychlíku Ex440 byla dechová zkouška negativní. Zranění osob při dopravní nehodě nebylo zjištěno. Škoda na dopravních prostředcích je podle Vilímkové předběžně vyčíslena na částku téměř 500 tisíc korun.

Nehodu na železničním přejezdu i nadále policie vyšetřuje.

Komentáře