Sdílejte
Srážka tramvají Plzeň - 18.9.2013 Foto: Drážní inspekce

PLZEŇ / V Plzni na Karlovarské třídě pod Rondelem se ve středu 18. září 2013 krátce před polednem srazily dvě tramvaje. Jeden z cestujících byl lehce zraněn. Nehodu tramvají vyšetřuje policie a Drážní inspekce. Náhradní dopravu ve směru do městských částí Lochotín, Košutka a Bolevec zajišťovala náhradní autobusová doprava.

Dnes v 11.16 hodin v Plzni na Karlovarské třídě narazila tramvaj linky č. 4 do zadní části tramvaje linky č. 1, tramvaj linky č.4 následkem srážky vykolejila. Při srážce došlo ke zranění jedné cestující.

Celková škoda je odhadnuta na jeden milion korun. Provoz na tramvajové trati byl obnoven v 13:10 hod.

„V rámci šetření příčin a okolností vzniku této události budou mimo jiné provedeny komisionální prohlídky obou tramvají, aby bylo možné vyloučit případnou technickou závadu, a budou analyzována data ze záznamových zařízení obou tramvají. Pravděpodobnou příčinou na základě dosud známých skutečností je selhání lidského faktoru“, sdělil mluvčí Drážní inspekce Marin Drápal.

Nehoda tramvají komplikovala řidičům cestování. Vozidla dopravního podniku, policie a dalších zasahujích u nehody blokovaly levý jízdní pruh silnice ve směru na Lochotín.

Autor: ZprávyExtra.cz (mos)
Foto: Drážní inspekce

Komentáře