MÁLKOV / V sobotu 18. dubna krátce před 17. hodinou vyjížděli hasiči ze středočeského kraje k velmi rozsáhlému požáru ranče Málkov v obci Málkov na Berounsku. Požár na ranči Málkov zachvátil jednu z budov, po 20. hodině se požár hasičům podařilo dostat částečně pod kontrolu. Na ranči Málkov bylo v akci dvanáct jednotek hasičů z berounského kraje. Předběžná škoda na ranči je odhadována přes pět milionů korun.

„Informaci o požáru jsme dostali asi čtyři minuty před sedmnáctou hodinou, jde o ranč Málkov na Berounsku a je to poměrně rozsáhlý požár, protože to zasáhlo střechu a podkroví, kde jsou i pokoje pro hosty,“ sdělil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Okolo 20. hodiny se hasičům podařilo rozsáhlý požár ranče Málkov dostat pod kontrolu, dohašování bude trvat do pozdních nočních hodin. Do ranních hodin pak budou dobrovolní hasiči ve spolupráci s Policií ČR ranč hlídat.

„Ustavují se osvětlovací balony, byla provedena výměna lahví s kyslíkem, v neděi dopoledne přijede na průzkum státní policie se psem,“ sdělil mluvčí hasičů Holomčík ve večerních hodinách.

„Pravděpodobně by neměl být nikdo uvnitř, ani žádná zvířata. Je tam celkem pět jednotek: Beroun, Hořovice, Příbram, Řevnice a Kladno a dalších sedm dobrovolných sborů. Celkem je tam dvanáct cisteren a další technika včetně výškové,“ uvedl v podvečerních hodinách Holomčík.

VIDEO: Požár ranč Málkov

Požár vznikl pravděpodobně nad restaurací, kde jsou pokoje pro hosty ranče Málkov. V neděli v dopoledních hodinách se podle mluvčího hasičů Holomčíka na ranči sejdou jeho majitel, vyšetřoval a kriminální policie se psem, který by měl pomoci odhalit příčinu požáru.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ