Sdílejte
Tragická dopravní nehoda (Ilustrační snímek) Foto: HZS Karlovarského kraje

BEZDĚZ / Vážná nehoda ve středu 6. dubna zablokovala silnici č. 38 mezi Doksy a Mladou Boleslaví, v úseku u Bezdězu na Českolipsku. Dva lidé při čelním střetu vozidel utrpěli těžké zranění. O nehodě informovala policejní mluvčí Ivana Baláková s tím, že policie hledá velmi důležitého svědka nehody.

Nehoda se stal po 6. hodině ráno nedaleko odbočky na Bezděz. „Řidič Škody Octavie ročník 1975 jel ve směru od Doks. Na konci rovného úseku, na nepřehledném místě před mírnou levotočivou zatáčkou, začal předjíždět nákladní vozidlo aviového typu. V protisměru jel v tu dobu Peugeot 106 a došlo k čelnímu střetu,“ uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Těžké zranění utrpěla posádka Peugeotu, dva muži ve věku 38 a 47 let. „Jeden má mnohočetná poranění a na řízené ventilaci jsme ho vrtulníkem transportovali do liberecké nemocnice. Druhý utrpěl zranění hrudníku. Sanitou jsme ho odvezli do nemocnice v Liberci,“ sdělila krajská mluvčí záchranné služby Lenka Moravcová.

Policie hledá svědka nehody

Policie žádá řidiče Avie, který po nehodě odjel, aby se přihlásil. Považuje ho za důležitého svědka. „Obrátit se může na jakoukoliv služebnu policie nebo zavolat na linku 158,“ dodala Baláková.

V důsledku vážné dopravní nehody, u které zasahovali i hasiči, byl silniční úsek mezi Oborou a Bezdězem uzavřen až do 9:30 hodin.

Komentáře