PRAHA / Policisté z odboru cizinecké policie v sobotu 2. května v odpoledních hodinách zasahovali na autobusovém nádraží Florenc v Praze. Policie skrze tísňovou linku přijala oznámení, že v jednom z autobusů, který směřuje do západní Evropy, je několik podezřelých cizinců.

Policisté proto vyrazili na místo a zjistili, že se jedná o devět uprchlíků ze Somálska, kteří jim předložili padělané italské cestovní pasy. „Celá skupina tří žen a šesti mužů proto putovala na oddělení cizinecké policie v Karlíně, kde s nimi byly provedeny identifikační úkony,“ sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Následně byli všichni převezeni do zařízení pro zajištění cizinců ve Středočeském kraji, kde se bude ověřovat jejich totožnost a případná žádost o azyl v rámci států schengenského prostoru. „Následně budou pravděpodobně předáni do státu, kde prvotně žádali o azyl,“ dodal Daněk.

VIDEO: Eskorta běženců

Nutno také zmínit, že jsou všichni podezřelí ze spáchání trestného činu padělání a pozmění veřejné listiny, jelikož se prokazovali padělanými cestovními doklady, za což hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Komentáře