Auto u Jaroměře skončilo po smyku na kolejích, narazil do něj ještě vlak. Foto: Policie ČR

Jaroměř – Ve středu 16. ledna, krátce po 13.30 hodině došlo v části Semonice u Jaroměře k železniční dopravní nehodě, při které se střetlo osobní vozidlo s právě projíždějícím vlakem. Nehoda si vyžádala zranění osob i zásah všech záchranných složek.

O nehodě dnes informovala policejní mluvčí Eva Prachařová s tím, že osobní vozidlo vyjelo mimo komunikaci a dostalo se přes násep až do kolejiště, kde se s ním následně střetl vlak plný cestujících.

Při nehodě byla osoba jedoucí autem zraněna, ale z havarovaného vozu ji stihli ještě před srážkou s vlakem zachránit svědci nehody. Po nárazu pak tlačil vlak před sebou vrak vozu dalších více než 100 metrů.

Jednotka hasičů asistovala záchranářům při poskytování předlékařské péče a zároveň zajišťovala vrak osobního vozu protipožárními opatřeními a odpojila akumulátor,“ uvedla mluvčí policie.

Provoz na trati musel být zastaven. Vlak byl vlivem nehody poškozen, z cestujících nebyl nikdo zraněn. „Pro osoby ve vlaku byla zajištěna náhradní doprava, ještě předtím ale museli hasiči pomoct všech 101 osob evakuovat,“ upřesnila mluvčí.

Lidem z vlaku pomohli ven pomocí nastavovacích žebříků, cestující pak došli asi 250 metrů do zastávky Semonice. Zde už na ně čekaly autobusy.

ČTĚTE TAKÉ

Na místě spolupracovala jednotka s drážními hasiči i drážní inspekcí. „Po 15. hodině byli všichni cestující v bezpečí mimo vlak a místo zásahu si převzala od jaroměřských hasičů drážní jednotka. Ta si následně ještě vyžádala vyprošťovací automobil, který jel na místo z centrální hradecké stanice,“ doplnila k nehodě policejní mluvčí.

sim, (-red.)

Komentáře