Nehoda sanitky, ilustrační foto: Zdroj: archiv redakce / Roman Mach

Bruntálsko – Čtyři posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v neděli 23. prosince, u vážné dopravní nehody na Bruntálsku. Několik minut po poledni převzalo krajské operační středisko krajské záchranné služby informaci o střetu sanitního a osobního automobilu v Nových Heřminovech na Bruntálsku. Informoval o tom redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Jednalo se o vozidlo dopravní, nikoliv zdravotnické záchranné služby. Prvotní hlášení hovořilo o pěti zraněných a na místo byly proto vyslány tři pozemní týmy ze stanovišť Bruntál a Krnov, stejně jako vrtulník Letecké záchranné služby z nedaleké Ostravy,“ uvedl Humpl. 

Lékař záchranné služby musel konstatovat smrt dvou mužů ve věku osmnácti a dvaceti let, kteří zůstali uvnitř havarovaného vozidla. Utrpěli mnohočetná poranění, která byla neslučitelná se životem, a záchranáři jim po svém příjezdu již nemohli nijak pomoci.

Sedmdesátiletá žena, jež cestovala coby pacientka v sanitním vozidle, utrpěla vážná poranění a nacházela se ve stavu bezprostředně život ohrožujícím. „Po zajištění dýchacích cest, připojení k přístrojem řízené ventilaci a dalších úkonech, ji letečtí záchranáři transportovali do ostravské Fakultní nemocnice. Její stav se jevil jako kritický,“ upřesnil tiskový mluvčí.

Jednadvacetiletý muž musel být ošetřen s vážným poraněním hrudníku a dolní končetiny, další postižený ve věku 44 let rovněž s vícečetnými poraněními. Oba pozemní posádky záchranářů následně přepravily na urgentní příjem nemocnice v Krnově,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

sim, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE