Miroslav Kalousek. Foto: @kalousek.miroslav | facebook.com

Praha – Centrum pro výzkum veřejného mínění publikovalo statistiku důvěry politikům za září roku 2018. Z výsledkům vyplývá, že lidé nejvíce důvěřují předsedovi Ústavního soudu a prezidentovi republiky. Miroslav Kalousek skončil na chvostu. Říká, že tak je to správně. Na statistiku upozornil portál Novinky.cz.

Podle výsledků lidé nejvíce důvěřují předsedovi Ústavního soudu Pavlovi Rychetskému (45 %), prezidentovi republiky Miloši Zemanovi (45 %), Andreji Babišovi (40 %), za ním následuje Jiří Rusnok (28 %). Miroslav Kalousek se svými 11 % se nachází na chvostu seznamu.

Tato statistika nenechala Miroslava Kalouska chladným. Na své stránce na Facebooku se pokusil o elegantní vybruslení ze situace. Podle jeho slov je správně, že mu lidé nedůvěřují, pokud se na čele statistiky nacházejí prezident republiky Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš.

„Jsou-li pánové Zeman a Babiš prvními v žebříčku důvěryhodnosti politiků, je mi ctí být na druhém konci. Nepatřím jinam, než co nejdál od nich,“ snaží se Kalousek vařit z vody při pohledu na tristní výsledky důvěry k jeho osobě.

Kalousek ovšem je na čele jiného žebříčku — nedůvěry. Publikovaná statistika totiž nejen že ukazuje výsledky ohledně důvěry v politiky, nacházejí se v ní i informace o nedůvěře. Zatímco Pavlovi Rychetskému nevěří 31 % lidí, Miloši Zemanovi 48 % a Andreji Babišovi 53 %, Miroslavu Kalouskovi nedůvěřuje 78 % lidí. Díky tomuto výsledku je Kalousek v čele tabulky s velkým odstupem 25 % na druhého Andreje Babiše (53 %).

Ke katastrofálním výsledkům v kategorii nedůvěry k vlastní osobě se Kalousek na svém Facebooku nevyjádřil…

#cz.sputniknews.com, #facebook.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE