ZZS MSK uvádí do provozu ekologicky šetrné vozidlo. Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

MS  kraj / Ostrava – Pracovníci Moravskoslezské záchranné služby uvádí v těchto dnech do provozu nové vozidlo. Nejedná se však o sanitní speciál, ale o služební vozidlo pro technickohospodářské pracovníky.

V čem je tedy netypické?

Jde o automobil Volkswagen e- Golf. Vozidlo na elektrický pohon bylo zakoupeno pro jeho ekologický přínos a celkové snížení provozních nákladů. Zdravotnické záchranné službě bylo dodáno firmou Gerhard Horejsek a spol., s.r.o. Na vozidlo bude Státním fondem životního prostředí ČR poskytnuta dotace ve výši 220 000 Kč,“ uvedl krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Informace o vozidle:

  • Spotřeba energie (kWh/100km) v kombinovaném provozu – 12,7
  • Dojezdová vzdálenost (dle NEFZ) 300 km
  • Maximální rychlost 150 km
  • Výkon elektromotoru 100 kW
  • Emise CO2 – 0

Vozidlo budou využívat převážně zaměstnanci technickohospodářského úseku v rámci pracovních schůzek, obchodních jednání a jízd na pracoviště krajské záchranky,“ doplnil mluvčí záchranné služby a upřesnil, že jezdit bude napříč celým Moravskoslezským krajem za účelem provádění provozních kontrol, evidence majetku a jeho správy, kontrol stavu a údržby objektů, školení apod.


ČTĚTE TAKÉ: Posádky krajské záchranky v MS kraji zasahovaly u nehod motocyklistů
Záchranáři z Moravskoslezské krajské záchranky zasahovali o uplynulém víkendu u řady dopravních nehod s účastí motocyklistů. V sobotu 21. dubna mezi nimi byla i jedna smrtelná na Bruntálsku a v neděli 22. dubna pak další s úmrtím na Opavsku. Během neděle museli záchranáři vyjíždět celkem ke čtyřem nehodám motocyklistů v Moravskoslezském kraji.

-jb, (red.)

Komentáře