Filmaři natáčejí v Mosstě nový seriál. Autor: Jiří Holý/Dopravní podnik

Most –  Vozidla DOPRAVNÍHO PODNIKU měst Mostu a Litvínova, a. s., si zahrála v novém seriálu České televize „Most“, který se právě ve městě natáčí. Seriál režíruje Jan Prušinovský a točí se podle scénáře Petra Kolečka. Informuje o tom mluvčí Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Jiří Holý.

Oba jsou podepsáni například pod seriálem Okresní přebor či Čtvrtá hvězda. Podle autorů se seriál „Most“ odehrává tam, kde se bílí bojí černých, hloupí chytrých, Češi Němců, muži žen, heterosexuálové transsexuálů, Mostečáci Litvínováků. A všichni samoty.

Seriál se začal natáčet začátkem srpna a natáčení bude pokračovat až do listopadu. Filmaři nejdříve točili s autobusem dopravního podniku SOR NB12. „Dokonce si kvůli tomu vybudovali dvě nové zastávky, jednu v Palachově ulici a druhou pak u mosteckého gymnázia,“ řekl ředitel DOPRAVNÍHO PODNIKU měst Mostu a Litvínova, a. s., Daniel Dunovský.

Další den proběhlo natáčení v tramvaji Vario, kterou dopravní podnik postavil na základech původní tramvaje T3. I když filmaře trochu pozlobilo počasí, přesto zpoždění oproti plánu nebylo tak veliké. „Jsem rád, že se podobný projekt realizuje právě v Mostě, protože si myslím, že město se potřebuje trochu zviditelnit. Proto je každý záběr z našeho města dobrý,“ dodal Dunovský.

Vychází nový detektivní román Půlnoční vrah spisovatelky Veroniky Černucké

Autor: Honza Vraný

Komentáře