Policejní hlídka z obvodního oddělení Karlovy Vary – město ve složení pprap. Bc. Matěj Záhora, pprap. Petr Přibyl a pprap. Luboš Klouda. Foto: Policie ČR

Karlovy Vary – Ve čtvrtek 7. února bylo v nočních hodinách přijato na tísňovou linku policie oznámení, že v bytě v Karlových Varech, je v koupelně zamčen muž, který nereaguje a nejde se k němu dostat. Mladý muž se topil ve vaně, službukonající policisté mladíkovi zachránili život.

O případu informovala karlovarská policejní mluvčí Zuzana Týřová s tím, že na místo byla ihned vyslána policejní hlídka z obvodního oddělení Karlovy Vary – město ve složení; pprap. Bc. Matěj Záhora, pprap. Petr Přibyl a pprap. Luboš Klouda.


Tříčlenná policejní hlídka z obvodního oddělení Karlovy Vary – město ve složení; pprap. Bc. Matěj Záhora, pprap. Petr Přibyl a pprap. Luboš Klouda, kteří mladíkovi zachránili život.
Foto: Policie ČR.

Při příjezdu hlídky na místo na ně již před domem čekala nájemnice bytu, která uvedla, že v koupelně se zamkl její 23letý kamarád a je tam již několik hodin. Zprvu komunikoval, že se jen vykoupe a půjde ven, ale poté přestal reagovat, a tak měla se svým přítelem strach o jeho život a zdraví. Hlídce umožnila co nejrychlejší vstup do bytu.

Při příchodu ke koupelně se policisté snažili navázat s mužem, který byl zamčený uvnitř, kontakt. Ten však nereagoval a vzhledem k tomu, že zpod dveří koupelny se již valila voda, rozhodli se dveře vyrazit a neztrácet drahocenný čas. „V koupelně ležel ve vaně 23letý muž, který byl celým tělem včetně hlavy ponořený pod vodou. Z kohoutku stále tekla voda, která po zaplnění vany vytékala ven. Policisté ihned vyprostili muže z přetékající vany, přičemž zjistili, že nedýchá a začali s jeho oživováním,“ uvedla mluvčí karlovarské policie.

ČTĚTE TAKÉ

Na místo během toho dorazila i další policejní hlídka a poté i záchranná služba. „Muže se nakonec společnými silami podařilo oživit a přenést do sanitního vozu, který ho převezl do nemocnice. Díky včasnému přivolání pomoci byl 23letému muži zachráněn život,“ doplnila k události mluvčí policie.

jb, (-red.)


BEZ KOMENTÁŘE