Zima v Česku... sněhulák, ilustrační foto. Zdroj: #pixabay.com / Pixabay License

Česko – Českou republiku v následujících dnech čeká mrazivé počasí, které ovšem zůstane téměř bez sněžení, alespoň tak to prozatím vidí meteorologové. Denní teploty by se neměly dostat nad nulu, očekává se -4 °C. V noci ještě více přituhne, na některých místech teplota klesne až na -13 °C. Podle předpovědi lze mírné oteplení čekat až o víkendu.

První polovina pracovního týdne se bude vyznačovat spíše jasnou až polojasnou oblohou, ale zejména ráno a dopoledne se bude místy vyskytovat nízká oblačnost nebo mrznoucí mlhy,“ uvedl Pavel Šimandl z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Podle Šimandla budou rozptylové podmínky většinou mírně nepříznivé až nepříznivé, na Ostravsku tak nadále pokračuje smogová situace a regulace, v pondělí byla regulace rozšířena i na Třinecko. Od středy se rozptylové podmínky mají zlepšit.

Noční mrazy se částečně zmírní, denní teploty zůstanou zpočátku pod nulou, o víkendu se budou pohybovat kolem ní,“ dodal na závěr Šimandl.

V pondělí by mělo být zataženo s ojedinělým slabým sněžením, teploty se budou pohybovat v rozmezí —4 až 0 °C. V úterý se nebe nad Českem otevře a bude jasno až polojasno, Moravu a Slezsko čeká ještě oblačnost. Ve středu se postupně opět začne zatahovat, teplota bude nadále v rozmezí —4 až 0 °C, v noci nás čeká mráz —6 až —10 °C, který na sněhové pokrývce může dosahovat —13 °C. Ve čtvrtek bude nadále zataženo, místy se objeví sněžení. Pátek bude nechladnějším dnem týdne, teploty dosáhnout —5 až —1 °C.

SOUVISEJÍCÍ 

Přívaly sněhu Česko potrávily na začátku ledna, kdy sníh uzavřel několik silnic nejen v horských oblastech. Nejvíce problémů měl Jablonec nad Nisou a Boží Dar v Krušných horách, kde situaci ještě více komplikovali neukáznění řidiči.

#cz.sputniknews.com,
(-red.
)

Komentáře