Sdílejte
(Ilustrační snímek) Zimní radovánky Zdroj: archiv

ČESKO / Počasí bude v tomto týdnu opravdu aprílové, během několika dnů zažijeme jaro, léto a zimu. První část týdne je bezpochyby letní, v té druhé bude místy na některých místech Česka i padat sníh. Letní počasí vystřídá už ve čtvrtek 7. dubna prudké ochlazení, teploty spadnou až o 10 stupňů Celsia. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologické ústavu (ČHMÚ).

Teplé počasí zažije Česko v první polovině pracovního týdne, kdy k nám bude proudit teplý vzduch od jihu a nejvyšší odpolední teploty se budou zastavovat okolo 25 stupňů Celsia. Ve čtvrtek a v pátek ale přijde výrazné ochlazení a na horách by mělo opět sněžit.

To pravé teplé jaro by podle výhledu meteorologů mělo dorazit pravděpodobně až koncem dubna.

Předpověď počasí

Ve středu bude zpočátku polojasno až skoro jasno, během dne od západu oblačno až zataženo, někde i přeháňky nebo déšť. Noční teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 13 až 17 °C, na východě až 21 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, déšť nebo přeháňky. Noční teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 10 až 15 °C, na východě až 20 °C.

V pátek bude oblačno až zataženo s přeháňkami nebo deštěm, na vrcholcích hor se sněžením. Noční teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 7 až 11 °C.

V sobotu bude oblačno, občas déšť. Noční teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 9 až 13 °C.

V neděli bude oblačno. Noční teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 11 až 15 °C.

Komentáře